Kampanie na rzecz rodziny Stowarzyszenia Piotra Skargi – ważna część naszej najnowszej historii

Jeden z Marszów dla Życia i Rodziny zorganizowanych w Krakowie przez szereg prorodzinnych organizacji, w tym Stowarzyszenie Piotra Skargi

Stowarzyszenie Piotra Skargi nie od dziś zajmuje się obroną rodziny przed czyhającymi na nią zagrożeniami. Jednym z nich jest zagrożenie ze strony aktywistów homoseksualnych.

Dążący do zburzenia pradawnego gmachu cywilizacji łacińskiej lewaccy aktywiści za nic mają jej wartości, takie jak tradycja, rodzina i własność prywatną. Zamiast tradycji proponują nieustanną zmianę, ciągłe podkopywanie zasad i obyczajów wyznawanych przez naszych przodków. Zamiast rodziny opartej na monogamicznym małżeństwie postulują związki łamiące prawo naturalne oraz aborcję. Zamiast własności prywatnej lewica postuluje rozdymanie aparatu państwowego ponad wszelkie granice wynikające ze zdrowego rozsądku.

Czy radykalizm lewicy nie zna granic?

Mało tego, cechą charakterystyczną nowych ugrupowań lewicowych w Polsce stało się przedkładanie wyżej spraw cywilizacyjnych i światopoglądowych nad sprawy gospodarcze. Nie ma chyba polityka lewicy – czy to partii Razem, czy też SLD lub Wiosny – który by nie poparł proaborcyjnych, agresywnych protestów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Niewiele brakowało a Polska znalazłaby się dziś w jednym szeregu z państwami Europy Zachodniej, w których związki partnerskie a nawet pseudomałżeństwa homoseksualne stanowią codzienność. To, że do tego nie doszło zawdzięczamy w znacznej mierze grupie odważnych, nonkomformistycznych i wiernych swym przekonaniom świeckich katolików. Stowarzyszenie Piotra Skargi bo o nim mowa, walnie przyczyniło się do tego, że polskie prawo w tej kwestii pozostało wierne prawu naturalnemu.

A mogło okazać się inaczej. Wszak po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej (niemającej wszak jeszcze osobowości prawnej) doszło do próby wpisania związków partnerskich do polskiego porządku prawnego. Oburzającą ustawę legalizującą te związki poparł już nawet Senat, ale wskutek presji środowisk broniących rodziny i braku woli politycznej, nie wyszła ona z parlamentu.

Kampanie na rzecz rodziny Stowarzyszenia Piotra Skargi

Jednak Stowarzyszenie Piotra Skargi opublikowało manifest „Legalizacja związków homoseksualnych – wyzwanie rzucone chrześcijańskiej Polsce”. Ponadto na jesieni 2004 roku Stowarzyszenie rozpoczęto zbiórkę podpisów pod petycją skierowaną do kierowników urzędów stanu cywilnego z informacją, że ten projekt uderzy również w ich sumienia. Wniosek Stowarzyszenia poprało aż 15% kierowników urzędów stanu cywilnego z całego kraju. To zaś wywołało burzę w polskim parlamencie. Ostatecznie jednak przyczyniło się do tego, że ustawa nie weszła w życie.

Stowarzyszenie Piotra Skargi prowadzi także liczne inne kampanie broniące rodziny. Związana z nim organizacja „Centrum Życia i Rodziny” organizuje coroczny Marsz dla Życia. W 2020 roku w Warszawie uczestniczył w nim prezydent Andrzej Duda. Aby głębiej poznać niektóre przejawy działalności Stowarzyszenia Piotra Skargi warto wejść na stronę internetową instytutskargi.pl.

Marek Ręka

Skrajnie lewicowa propaganda na ulicach Krakowa – o tym pisaliśmy niedawno. Zapraszamy do lektury!