rodzina po katolicku

Jubileuszowa Msza Święta za Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi

Od wielu lat działająca organizacja, mogła ostatnio poszczycić się okrągłą rocznicą prowadzenia działalności. Jest to oczywiście Instytut ks. Piotra Skargi, czyli stowarzyszenie niemało zasłużone. Na miejscu pojawiły się tłumy wiernych, którzy świętowali razem z działaczami owego Instytutu.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi zostało założone 28 czerwca 1999 roku. Organizacja u swoich podwalin przejawia katolicki konserwatyzm. Celem młodych działaczy jest odnawianie wartości chrześcijańskich, które w dzisiejszych czasach są szczególnie atakowane. Fundacja Instytut edukacji społecznej i religijnej Piotra Skargi ma na celu zdecydowaną walkę w obronie moralności w życiu publicznym. Z tego powodu patronem organizacji został słynny Piotr Skarga, wielki polski kaznodzieja, który praktycznie całe swoje życie poświęcił na walkę z herezją, widząc szerzące się zepsucie wśród ludzi. Nie był on też obojętny wobec polityki, ponieważ uważał, że człowiek wiary ma wręcz obowiązek w niej uczestniczyć. Tak więc Instytut Piotra Skargi od początku swojej działalności aktywnie uczestniczy w debacie publicznej.

Instytut Piotra Skargi pielęgnuje chrześcijańskie wartości, a także ceni sobie tradycje Polski. Nie można się więc dziwić, że Instytut Piotra Skargi opinie ma różne – w dzisiejszych czasach otwarta mowa o katolickim podejściu do aborcji, homoseksualizmu itd. jest bardzo kontrowersyjna. Mimo przeciwności organizacja nieprzerwanie działa, starając się przywrócić sumienia Polaków.

W Bazylice Bożego Ciała w Krakowie, na mszy świętej obecnych było kilkuset przyjaciół Stowarzyszenia Piotra Skargi. W przeciągu 20 lat działalności przeprowadzono ponad dwa tysiące różnego rodzaju akcji. Chodzi na przykład o pikiety, konferencje, protesty, pielgrzymki i wiele innych. Setki tysięcy polskich katolików brało udział w wielu inicjatywach i nie da się zaprzeczyć, że Instytut Piotra Skargi nie mógłby funkcjonować bez wsparcia modlitewnego i finansowego dobrodziejów. Organizacja dzięki temu jest w stanie prężnie się rozwijać. Mimo, że na liberalnym forum Fundacja Piotra Skargi jest określana jako oszuści, to trzeba wiedzieć, że wszystkie pieniądze są przeznaczane na szlachetne akcje, a także finansują darmowe czasopismo Przymierze z Maryją oraz inne, jak Polonia Christiana czy portal internetowy o tej samej nazwie.

W dzisiejszych czasach, kiedy liczne kraje legalizują związki homoseksualne, aborcję, eutanazję, wprowadzają edukację seksualną do przedszkola, kultywują propagandę gender – Instytut Piotra Skargi robi wszystko co w swojej mocy, żeby nie dopuszczać do takich sytuacji chociażby w Polsce. Również z tego powodu Stowarzyszenie nie podlega Kościołowi pod względem formalnym. W przeciwnym wypadku lewicowe media mogłyby wywierać na Stolicy Apostolskiej presję, która mogłaby przeszkodzić w działaniach Instytutu. Ten jednak cały czas propaguje nauki Kościoła, nie bacząc na przeciwności.